Ve vztahu s přírodou

My v Lučině milujeme přírodu a snažíme se jí to dokazovat vším, co děláme. A protože nejsme k přírodě lhostejní, poznáme, když jí něco schází.

Louka od Lučiny

V České republice kvůli velkovýrobnímu zemědělství ubývá klasických smíšených luk. A s nimi mizí nejen motýli, symbol Lučiny, ale celé luční ekosystémy. Louky zkrátka znamenají pestrost a ta je pro přírodu životně důležitá.

Přečtěte si o motýlech více

Chceme přírodě pomáhat a vrátit jí tak lásku, kterou nám darovala. Proto jsme spojili síly s panem Bradnou, který revitalizaci luk zasvětil celý život, a spolu s dalšími milovníky přírody jsme vyseli nedaleko Cvikova novou louku od Lučiny.

Kde louku najdete?

Víme, že pro jednu louku slunce nesvítí, díky ní ale můžeme na celé téma upozornit a inspirovat třeba i vás, abyste vrátili přírodě lásku po svém.

Jak můžete pomoci i vy?

Každý kousek lučního výsevu se počítá. Populární jsou motýlí louky uprostřed měst i v soukromých zahradách. Stačí, když vyměníte pár metrů čtverečních trávy za barevné kvítí.

Domácí louka nepotřebuje sekat příliš často, stačí nechat alespoň desetinu rozlohy netknutou. Motýlům a dalšímu hmyzímu osazenstvu se zavděčíte i klasickým květinovým záhonem s kvetoucími letničkami nebo trvalkami.

Sazeničky lučního kvítí seženete například na farmě pana Bradny.

Bohumil Bradna

Bohumil Bradna

Ing. Bohumil Bradna je zakladatelem farmy Planta Naturalis, kde pěstuje zhruba přes sedm set druhů české flóry. Jejich semínka prodává všem, kteří chtějí české přírodě pomoci. Stále věří, že se mu podaří úbytek luk včas zastavit a dělá proto vše, co může.

Jeho snahu můžete podpořit i vy na www.plantanaturalis.com

Základem je mléko

více

Výroba Lučiny

více

Čerstvé sýry jako
součást zdravé výživy

více